Jak wybrać kocyk dla niemowlaka?

Choć kupienie koca dla osoby dorosłej jest zadaniem niezwykle prostym, to jednak kocyki dla niemowląt znacznie się od nich różnią. Powoduje to, że ich kupienie i poprawne wybranie jest o wiele trudniejsze. Na co powinno się zwracać uwagę?

Materiał wykonania

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas kupowania kocyka dla niemowlaka jest wybranie odpowiedniego materiału, z którego będzie wykonany. Kocyk musi być przede wszystkim miękki i miły w dotyku, lecz z drugiej strony należy pamiętać także o tym, że nie może podrażniać skóry, ani jej uczulać. Zdecydowanie najbardziej poleca się kupowanie kocyków wykonanych z bawełny. Są bardzo miękkie i miłe w dotyku, a jednocześnie neutralne pod względem alergicznym, a także bardzo delikatne dla skóry, ponieważ są przewiewne i zapewniają jej odpowiednie oddychanie.

Rozmiar kocyka

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem wyboru kocyka, jest jego rozmiar. Z jednej strony nie można kupić kocyka zbyt dużego, ponieważ dziecko będzie w nim się zbyt mocno zawijało, a z drugiej strony kupienie zbyt małego to niezbyt ekonomiczne wyjście, ponieważ niemowlak szybko z niego wyrośnie. Najlepszym wyborem jest zatem kupienie kocyka o rozmiarze około 80×110 cm. Zapewnia to odpowiedni kompromis pomiędzy ekonomią a bezpieczeństwem.

Wygląd kocyka

Ostatnią bardzo ważną sprawą wyboru kocyka dla niemowlaka, jest jego wygląd. Choć wydaje się, że ma to znaczenie jedynie dla rodziców, to jednak malec także dostrzegać będzie to, w co ozdobiony jest jego kocyk. Warto więc wybierać wersje o wyraźnych, charakterystycznych kolorach.