Rożki niemowlęce

Skompletowanie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie, a wielu rodziców zastanawia się, jakie akcesoria będą niezbędne dla nich i malucha. Na pewno w całej wyprawce nie można zapomnieć o rożkach niemowlęcych.

Rożki niemowlęce

Rożki niemowlęce są jednym z podstawowych elementów wyposażenia noworodka. Rożek to odpowiednio przygotowana, cienka kołderka, w którą zawijane jest dziecka niedługo po urodzeniu. By jednak maluch odpowiednio się rozwijał, należy pamiętać też o tym, że nie wolno stosować go dłużej niż do trzeciego miesiąca życia. Ze względu na ograniczenie możliwości poruszania się dziecka sam rożek niemowlęcy budzi sporo kontrowersji, jednak przez większość rodziców są one bardzo polecane.

Idealnie dobrany rożek niemowlęcy

Wiele rodziców zastanawia się, jak wybrać idealny rożek niemowlęcy. Podczas zakupów najlepiej jest się kierować rodzajem tkaniny, z jakiej wykonany jest dany rożek, a także porą roku, ponieważ ten element wyprawki dobiera się do danej pory roku. Na zimę polecane są grubsze rożki, z kolei na lato, bardziej przewiewne. Warto zadbać o to, aby był on wykonany z naturalnych, ekologicznych, a nie syntetycznych materiałów. Taki wybór materiału pozwala skórze noworodka oddychać, co też zmniejsza ryzyko pojawienia się odparzeń.

Niezbędne elementy dobrego rożka

Kupując rożek koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj zamontowanego zapięcie. Większość modeli jest zawiązywana na wstążkę lub zapinana za pomocą rzepów. Ze względu na wygodę użytkowania zdecydowanie bardziej polecane są te zapinane na rzepy.