Od jakiej pozycji zacząć czytać komiksy Batmana?

Batman to jeden z najlepiej znanych superbohaterów na świecie, którego uniwersum jest nieustannie rozwijane od 1939 roku. Filmy, gry, zabawki, figurki, gadżety, seriale animowane… Produkcje i przedmioty nawiązujące do kultowego Batmana można by wymieniać praktycznie w nieskończoność. Jednak na szczycie tego wszystkiego bez wątpienia znajdują się komiksy o człowieku-nietoperzu, od których zaczęła się fenomenalna seria przygód bohatera. Dlatego też fani serii praktycznie zawsze sięgają chociaż po kilka komiksów.

O czym w ogóle jest Batman?

Zanim zaczniemy omawiać komiksy o człowieku-nietoperzu, warto byłoby choć krótko opisać fabułę łączącą każdy z nich. Otóż Batman nie jest typowym superbohaterem, który walczy na śmierć i życie z potężnymi złoczyńcami. Jest on raczej detektywem, pod osłoną nocy rozwiązującym najmroczniejsze zagadki miasta Gotham. Oczywiście w komiksach nie brakuje licznej akcji i walk, a sam Batman mimo braku supermocy posiada światowej klasy sprawność fizyczną oraz cały wachlarz wyjątkowych gadżetów. Niemniej, osoby zaczynające serię muszą nastawić się bardziej na śledztwa, tajemnice kryminalne i ponurą atmosferę aniżeli na otwartą walkę optymistycznych superbohaterów z rozszalałymi złoczyńcami.

Od jakich komiksów zacząć czytać Batmana?

Przez to, że komiksy Batmana są nieustannie wydawane od 1939 roku, bardzo trudno jest znaleźć dobry punkt rozpoczęcia serii. Nie ułatwia tego częsta epizodyczność komiksów, które w większości nie mają wielu powiązań fabularnych. Gdzie więc zacząć swoją przygodę z człowiekiem-nietoperzem? Praktycznie wszyscy fani polecają zaczęcie od komiksu „Batman: Rok Pierwszy”, w którym można bardzo dobrze poznać samego Batmana, jak i otaczające go uniwersum. Poza tym godnymi polecenia pozycjami dla nowicjuszy są:

1. „Batman: Długie Halloween”
2. „Batman: Hush”
3. „Batman: Człowiek, który się śmieje”
4. „Batman i Robin”

Dłuższą rozpiskę możecie znaleźć na https://uniwersumdccomics.com.pl/2019/02/20/od-czego-zaczac-czytac-komiksy-z-batmanem/

Czy komiksy Batmana są wydawane w Polsce?

Wiele osób zaskakuje to jak ogromny jest polski rynek komiksów Batmana. Na tę chwilę oficjalnego wydania w naszym kraju doczekało się grubo ponad sto komiksów z serii. Co więcej z roku na rok tłumaczone na język polski zostają coraz to nowsze komiksy, a największym fanom przygód człowieka-nietoperza brakuje już miejsca na półkach z książkami.