Czy można otrzymać pożyczkę bez zaświadczeń?

Polacy często korzystają z pożyczek ratalnych. Okazuje się, że wiele osób woli wziąć taką pożyczkę, niż kredyt w banku. Przede wszystkim, przekonuje ich mniejsza ilość formalności do dopełnienia. Poza tym, warunki udzielenia pożyczki są zwykle dość korzystne w porównaniu z kredytem bankowym. Bardzo często dostępna jest pożyczka bez zaświadczenia o dochodach nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Oznacza to, że nie ma konieczności organizowania całej dokumentacji. Sam wniosek również można złożyć bez wychodzenia z domu i spotykania się z przedstawicielem.

Pożyczki internetowe czyli jakie?

Większość firm udzielających pożyczek oferuje klientom możliwość wnioskowania o przyznanie pożyczki online. Oznacza to, że wystarczy założyć swój profil klienta, wskazać w nim wszystkie swoje dane i przesłać taki wniosek. Decyzja jest podejmowana przez system komputerowy, który robi to w ciągu zaledwie kilku minut. Środki pożyczki przekazywane są niezwłocznie na rachunek bankowy, który klient wskazał we wniosku.

Jak duża może być pożyczka bez zaświadczeń o dochodach?

Osoby zainteresowane pożyczkami w wysokich kwotach raczej nie powinny nastawiać się na to, że nie będzie od nich wymagana formalność w postaci potwierdzenia przez pracodawcę wysokości dochodu. W przypadku pożyczek do kilku – kilkunastu tysięcy złotych istnieje jednak możliwość uzyskania takich pieniędzy bez żadnych dodatkowych formalności. Bardzo ważne jest, aby zawsze w takiej sytuacji zapoznać się z warunkami umowy przed dokonaniem jej akceptacji. Firmy stosują bowiem różne rozwiązania w swoich umowach pożyczkowych.