Mechanizm powstania chorób wzroku

Blue tinted disposable plastic contact lens on a finger for corrective vision
Podłoża chorób i wad wzroku mogą być rozmaite – począwszy od typowo genetycznych, przez środowiskowe, na cywilizacyjnych kończąc. W przypadku krótkowzroczności bardzo często przyczyny są typowo środowiskowe i cywilizacyjne, natomiast dalekowzroczność niejednokrotnie bywa efektem nie do końca proporcjonalnie zbudowanej gałki ocznej. W płaszczyźnie przód-tył oko osoby cierpiącej na dalekowzroczność jest skrócone w stosunku do oka prawidłowo zbudowanego, dlatego obraz zostaje odzwierciedlony przed siatkówką, dając złudzenie większej odległości do przedmiotu.

Sposoby walki z nadwzrocznością

Naturalnie możliwa jest dzisiaj operacyjna walka z dalekowzrocznością i coraz więcej osób w zaawansowanym stadium choroby decyduje się na wykonanie zabiegu LASIK. Nie wszyscy jednak kwalifikują się do tego zabiegu, a dodatkowo przeważnie nie jest on refundowany, więc należy pokryć jego koszt z własnej kieszeni. Dla wielu osób wciąż najbezpieczniejszym i najszybszym rozwiązaniem problemów z nadwzrocznością są specjalne szkła kontaktowe lub okulary korekcyjne.

Produkty z najwyższej półki

Producenci oferujący dzisiaj na sklepowych półkach swoje innowacyjne soczewki kontaktowe na dalekowzroczność dbają nie tylko o to, aby soczewki dostępne były we wszystkich możliwych parametrach dioptrii. Coraz ważniejsze są dodatkowe funkcje jak posiadane filtry UV czy zastosowanie wyjątkowych technologii gwarantujących soczewce maksymalne uwodnienie przez wiele godzin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*